У Сумах знову протестували колишні машинобудівники: “фіктивне банкрутство”

“Організували фіктивне банкрутство”. У Сумах знову протестували колишні машинобудівники
Суспільне Суми

У Сумах 14 січня колишні машинобудівники знову вимагали виплатити борги з зарплати. Спочатку учасники акції зібралися під стінами виконавчої служби.

“Я на заводі проробила 33 роки. А мій чоловік проробив 22 роки і у 2018 році вмер. Я ходила просила: дайте мені хоч ті гроші, які він заробив. Мені немає за що хоронити, поставити пам’ятник. Я – на пенсії. 2800 грн в мене пенсія. Ховала за борги”, – говорить колишня працівниця “СНВО” Людмила Тараненко.

Два дні тому на рахунок виконавчої служби надійшли кошти від продажу стадіону “Ювілейний”, який належав “СНВО” – понад 7 мільйонів гривень. Саме з цих коштів мали частково розрахуватись з людьми.

Надія Якименко розповідає, що пропрацювала на підприємстві 38 років. “Тепер ходжу, кланяюсь за розрахункові. Кошти – у виконавчої служби є, а не виплачують. За законом вони мають виплачувати на другий день”, – каже вона.

До людей вийшов учасник виконавчої групи, яка стягує борги з “Сумського НВО” Сергій Річкаль. Сказав: із нарахованої зарплати кожному спочатку мають вирахувати податки, але інформацію про їхній розмір НВО приховує.

“Зараз повна інформація відсутня, після її надходження буде проведений розрахунок коштів і їх виплата. Вся проблематика зараз в тому, що АТ “Сумське НВО” не дає повної інформації щодо тієї суми, яку необхідно сплатити стягувачам без урахування податків, зборів та обов’язкових платежів”, – сказав він.

На изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, дерево и на улице

На запитання про терміни та про дії у випадку, якщо дані не нададуть, відповів: “Мені здається вони зараз штучно затягують надання цієї інформації. Щодо механізмів виходу – наразі відкрита кримінальна справа щодо зловживання діями державних виконавців, буде вивчатись можливість самостійного врахування, якщо така буде необхідність”.

Простоявши з пів години, люди пішли до обласного управління поліції. Остання відкрила кримінальну справу щодо дій виконавців через можливе заниження вартості стадіону під час його продажу. Керівник слідчого управління Нацполіції Сумщини Сергій Скрибець говорить, що провадження не заважає виконавцям виконувати свою роботу.

“Жодних заходів забезпечення кримінального провадження, які передбачені законодавством, такі як арешти на майно, наразі не вживалося. Фактично, ті аргументи, які говорять про те, що наявність такого кримінального провадження перешкоджає виконанню цих виконавчих дій – немає”, – сказав він.

Засновниками “Сумиспортінвесту” – власника стадіону, до продажу більшої частини виконавчою службою за борги, було “Сумське НВО” та дві фізичні особи: Володимир Лук’яненко-молодший – син колишнього гендиректора підприємства, та іще одна фізична особа. Згідно з відкритими реєстрами, Лук’яненко-молодший є співвласником не тільки самого “СНВО”, але й підприємств, які тепер судяться між собою.

 30 грудня 2020 року відбувся продаж стадіону “Ювілейний” на електронних торгах. Водночас “Югсевморсервіс”, яке належить Лук’яненку-молодшому, позивається до “Сумиспортінвест”, де одним з власників також є Лук’яненко-молодший з позовом про банкрутство.

Читати також: Депутати Сумської міськради: округ, телефон, графік прийому

Адвокат колишніх працівників заводу Дмитро Супрун вважає, що через процедуру фіктивного банкрутства родина Лук’яненків хоче повернути собі стадіон. Для цього, на його думку, створили фіктивний борг у 50 тисяч гривень начебто у фірми “Сумиспортінвест”, якій належав стадіон. Бо сума вимог, каже, навіть менша за судові витрати.

“На сайті Господарського суду Сумської області призначена справа про банкрутство. Підготовче засідання – на 15 січня, на 10:00. Щоб звернутися з заявою про банкрутство, на наразі треба сплатити офіційно судовий збір 21 тис. грн. і 43 тис. грн. авансування витрат арбітражного керуючого. Виникають питання: що відбувається насправді?”, – сказав він.

Телефоном речниця “Сумського НВО” Світлана Шовкопляс сказала, що суди про банкрутство фірми, якій належав сумський стадіон, підприємство не коментує. Адвокат “Сумиспортінвесту” Олена Ступіна також відмовилась від коментарів без пояснення причин.

За словами спеціаліста відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Володимира Кузьменка, 14 січня поліція розпочала перевірку щодо можливого фіктивного банкрутства “Сумиспортінвесту”.

Що відомо

  • “Сумиспортінвест” придбав стадіон “Ювілейний” на аукціоні у 2011 році. 99,98% товариства належали сумському “Науково-виробничому об’єднанню”.
  • Стадіон ввели в експлуатацію 20 вересня 2001 року. Він вміщує 25 830 глядачів. Усі сидячі місця під навісом, окрім кількох перших рядів. Розмір поля на стадіоні – 105 на 68 метрів.
  • За даними Професійної футбольної ліги України, рекорд відвідуваності стадіону— 29 300 глядачів зафіксували на матчі чемпіонату України серед команд першої ліги у червні 2003-го року. Тоді сумський “Спартак” приймав охтирський “Нафтовик”. Матч завершився перемогою сумчан з рахунком 1:0.
  • На початок 2021 року Сумське НВО є найбільшим боржником з зарплати в Україні. За останні пів року колишні працівники п’ять разів виходили на протести з вимогою повернути їм гроші.

suspilne.media

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *