186 млн. грн. витратять з бюджету Сумської громади на зарплату чиновників у 2022 році

253 млн. грн. – саме стільки коштів передбачено в бюджеті Сумської міської ТГ на утримання апарату та виконавчих органів Сумської міської ради у 2022 році.

Сюди входить заробітна плата міського голови, його заступників, інших працівників мерії та структурних підрозділів міської ради (департаментів, управлінь тощо), а також — утримання адмінбудівель, в яких вони працюють (комунальні послуги, охорона) , і придбання всього, що потрібно їм для роботи (канцтовари, меблі, послуги зв’язку тощо).

Але найбільша стаття видатків тут, звичайно — заробітна плата. На неї планують витратити 186 млн. грн. при загальній штатній чисельності апарату та виконавчих органів міської ради 809 одиниць.

Для порівняння: 186 млн. грн – це річний обсяг видатків Сумської громади на галузь охорони здоров’я.  А ще – це у 2,2 рази більше за увесь бюджет галузі «Фізкультура і спорт» на 2022 рік (83,7 млн.) і майже в п’ять разів – за річний бюджет галузі «Культура» (39 млн.).   

Так, і ще 4 млн. грн. у Сумській мерії планують витратити на «забезпечення інформування громади з актуальних питань життєдіяльності Сумської міської територіальної громади». Простіше кажучи – на піар міського голови (в основному) та його команди перед мешканцями громади за кошти самих же мешканців громади.

Читати також: Сумчанки зняли хореографічне відео, яке увійшло у топ-10 кращих зі всього світу

При цьому вже котрий рік підряд не можуть почистити річку Сумку, відремонтувати аварійний міст по Білопільському шосе, доробити Харківську…

Доречи з дорогами у нас узагалі якась біда: на прибирання знову виділили втричі менше, ніж потрібно, скоротивши й без того куций перелік вулиць, які будуть чистити від снігу. Тож про обіцяне міським головою прибирання доріг у приватному секторі, куди через замети не може вчасно дістатися ні швидка, ні поховальна служба, ні пожежники, — навіть не йдеться.

А ремонтувати дороги в обласному центрі в цьому році, схоже, взагалі не будуть. По капітальному ремонту – жодного нового об’єкту. На поточний передбачено – і сміх, і гріх – 5 млн. грн. (проти 75 млн. у минулому та позаминулому роках). Залатати ями після зими – і то не вистачить. Такого прецеденту у нас ще не було, принаймні за останні 8-10 років.         

Та то нічого. Дороги – то не головне. І аварійні мости, і вуличне освітлення, і болото в центрі міста, і плата за харчування дітей у школах, більшу частину якої переклали на батьків, – теж не головне. Головне – прогодувати роздутий штат чиновників, бо без них наше місто просто розвалиться. Схоже, саме так вважають наші депутати. Адже вони голосували  за такий бюджет і за таку штатну чисельність виконавчих органів…

Олексій Мошкало

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.