Боротьба зі стихійною торгівлею в м. Суми триває

Враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України № 211 та з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції, рішеннями Сумської обласної комісії з питань техногенно-еколочічної безпеки иа надзвичайних ситуацій № 8 та № 10, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Сумській області, органам Національної поліції України та місцевого самоврядування доручено вживати заходи для недопущення стихійної торгівлі на території Сумської області на період дії карантину.

На виконання вищевказаних розпорядчих рішень, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області постійно вживаються заходи щодо виявлення місць торгівлі з рук у невстановлених місцях на території Сумської області, зокрема, в обласному центрі. За результатами проведення таких заходів виявлені факти стихійної торгівлі харчовими продуктами в м. Суми у наступних місцях:

1) територія агропродовольчого ринку по вул. Курська;

2) територія агропродовольчого ринку по вул. Інтернаціоналістів;

3) по вул. Прокоф’єва біля кафе «Рідне місто»;

4) по вул. Г. Кондратьєва навпроти будинку № 134;

5) по вул. Горького біля кіосків посадкових матеріалів;

6) по проспекту Шевченка біля будинку 24.

Відповідно до ст. 160 КУпАП за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях передбачена відповідальність від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Згідно ст. 255 КУпАП повноваженнями щодо складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення наділені органи Національної поліції України та органи місцевого самоврядування.

У Сумах судитимуть посадовця міськради за хабар

Враховуючи зазначене та загрозу поширення смертельно-небезпечної хвороби COVID-19 серед мешканців міста Суми, відділом правового забезпечення направлені листи до Сумської міської ради та Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області щодо невідкладного вжиття заходів про недопущення подальшої стихійної торгівлі та притягненням винних осіб до визначеної законом відповідальності.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області попереджає, що стихійна торгівля – це торгівля без будь-яких супровідних документів, що гарантують безпечність та якість продукції та з грубим порушенням її умов зберігання.

Придбання харчових продуктів з рук у невстановлених місцях, в умовах, які не відповідають санітарним вимогам, можуть обернутися лихом не лише для осіб, які придбали харчові продукти, а й для їхніх рідних і друзів. Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках є потенційно небезпечними та непридатними до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, то вона буде позбавлена можливості довести цей факт, оскільки розрахункові документи відсутні та відповідно не має даних про суб’єкта господарювання, якому можна пред’явити офіційні претензії.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *