Боржникам по ЖКГ збільшать пеню в 20 разів (відео)

загрузка...

Не платити за комунальні послуги стане не вигідно, бо боржникам хочуть збільшити пеню. За три роки може набігти аж 50% від суми боргу. Відповідний проект закону вже зареєстрований у Раді. За прогнозами експертів, нові норми можуть набути чинності вже восени. Наразі  борги за комунальні послуги сягають 64 мільярди гривень, повідомляє голова комітету ВРУ з питань соціальної політики Галина Третьякова. Підняти пеню планують у двадцять разів.

Якщо ви рік не платитимете, то плюс 20% пені. Якщо понад два роки – 30%, а 50% – за три.

За словами, голови комітету ВР з питань соціальної політики, нові правила — це необхідність, аби комунальні підприємства мали ресурс надавати якісні послуги. Тому українців змусять платити, а ще можуть обмежити в правах. «Цей законопроект передбачає, що вам можуть тимчасово заборонити виїзд за кордон, а також обмежити право керування автомобілем, доки повністю не розрахуєтесь за комунальні борги», — каже адвокат Лаврентій Царук.

За новим законопроектом, вибивати борги буде сам постачальник і лише через виконавчу службу чи суд. Зараз постукати вам у двері можуть невідомі люди. «Постачальник послуг, який уклав договір із власником житлового фонду, може сьогодні включити цю боргову схему колекторам», — каже  голова комітету ВРУ з питань соціальної політики Галина Третьякова.

У центрі Сум біля Укрпошти утворилася величезна черга пенсіонерів (фотофакт)

Цього не буде, якщо закон ухвалять. Крім того, він зобов’яже постачальників робити реструктуризацію боргів за воду, газ, опалення чи інші послуги. «У законопроекті є хороший запобіжник для споживача — реструктуризація боргу. Постачальник послуг не матиме права відмовити. Цим треба буде користуватися, а інакше доведеться платити пеню за борги і вибивати їх з вас буде виконавча служба і суд”», — наголосив адвокат Лаврентій Царук.

На які частини розбивати борг і за який час його треба буде виплатити, споживач зможе домовитися з постачальником. Це законний спосіб уникнути пені.

tsn.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *