На Сумщині суд виніс вирок чоловіку за напад на працівників АТ «Сумиобленерго»

загрузка...

Не секрет, що професія енергетика пов’язана зі значними ризиками. І якщо до професійних ризиків енергетики готові, то агресивна поведінка споживачів для них виявляється зазвичай непередбачуваною. Ми вже розповідали про напад на енергетиків у селі Івот Шосткинського району. Та, на жаль, випадок на Шосткинщині непоодинокий. У Конотопському районі споживач погрожував убивством фахівцю АТ «Сумиобленерго».

У березні цього року бригада електромонтерів на чолі із заступником директора філії «Конотопський РЕМ» проводила рейдову перевірку споживачів району. Оглядаючи лічильник у помешканні одного з жителів села Лобківка, енергетики виявили, що електроенергія в домогосподарстві не обліковується, і помітили, що споживач ховає якийсь електропровід.

На прохання надати доступ до підозрілого електропроводу фахівці Товариства отримали категоричну відмову. Тому вони попередили споживача, що змушені будуть звернутися до поліції. У відповідь на це споживач вийшов до сусіднього приміщення, взяв предмет, схожий на пістолет, і поклав його до кишені.

Усвідомлюючи загрозу, заступник директора філії «Конотопський РЕМ» викликав правоохоронців. Водночас він намагався заспокоїти чоловіка, проте його заклики до правового вирішення конфлікту не подіяли – споживач поводився відверто агресивно, лаявся і погрожував енергетикам.

Читати також: За 600 тис грн збитків державі повідомлено про підозру керівнику КП на Сумщині

Незадовго до прибуття наряду поліції чоловік вийняв з кишені пістолет і вистрелив у підлогу перед ногами працівників АТ «Сумиобленерго», після чого звів затвор і спрямував пістолет в обличчя заступника директора філії «Конотопський РЕМ» зі словами: «Зараз зроблю дірку в голові». Але почувши, що до приміщення входять правоохоронці, споживач поклав пістолет до кишені та вийшов їм назустріч. Злочинця було затримано.

Уже в присутності працівників поліції була оглянута електроустановка і з’ясовано, що електропровід підключений поза приладом обліку електроенергії. Було складено акт про порушення, в якому також зафіксовано, що споживач здійснив крадіжку електроенергії. Правоохоронці для проведення слідчих дій вилучили фрагмент електропроводу.

Як з’ясувалося в ході розслідування злочину, чоловік незаконно переробив стартовий (сигнальний) пістолет у вогнепальну зброю та спорядив її саморобними патронами (зарядженими картеччю). До того ж, зброю він зберігав без відповідного на те дозволу.

Читати також: Народна кухня: Готуємо разом з сумським чемпіоном Сергієм Нечепоренко

За фактом нападу на працівників АТ «Сумиобленерго» було відкрито кримінальне провадження. Встановлено, що чоловік скоїв кримінальні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 263-1 (незаконне виготовлення вогнепальної зброї та незаконне виготовлення бойових припасів), частиною 1 статті 263 (зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів без передбаченого законом дозволу), частиною 1 статті 129 (погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози) Кримінального кодексу України.

17 червня Конотопський міськрайонний суд Сумської області виніс злочинцю вирок – три з половиною роки позбавлення волі. Проте через похилий вік обвинуваченого (майже 80 років) і ставлення потерпілого (заступника директора філії «Конотопський РЕМ»), який не наполягав на суворості покарання, суд звільнив чоловіка від відбування призначеного покарання, встановивши випробувальний термін – два роки.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *