Пенсіонер із Самотоївки розповів, як захопив російський танк

Пенсіонеру з Сумщини вручили медаль за захоплення російського танка

Пенсіонеру Олександру Чорномазу вручили медаль за захоплення російського танка. Через 50 років після строкової служби, чоловік зумів завести та проїхати 30 км на сучасному танку, залишеному ворогом. Це сталося іще на початку березня, коли окупанти зайняли район і тримали в облозі місто Суми.

Самотоївка – село за 30 км від Сум. Олександр Чорномаз розповідає, що росіяни, які заїхали сюди 24 лютого частину мешканців вигнали з осель і зайняли їхні хати, а потім почали обстрілювати навколишні міста з артилерії та реактивних систем залпового вогню. Заходили й в його оселю. “Каже: ми ж не чіпаємо мирне населення, не бійтеся, те, се. Я кажу: а хто Тростянець, хто Охтирку бомбить? – То американці! А ті, що в хату заходили, ті з порога одразу: хто такий Бандера і чи являється він вашим національним героєм?”, – розповідає Олександр Чорномаз.

1 березня пенсіонер поїхав своєю старенькою “Нивою” до обласного центру. Дорогою примітив покинутий окупантами танк. “Я поїхав у Суми, в територіальну оборону, там мене направили у якийсь допоміжний взвод, сказали, що можна на посту стояти і все таке. А я запропонував — на дорозі там танк стоїть, спробуймо його завести”, – пригадує чоловік.

Командири територіальної оборони схвалили ідею пана Олександра. Чоловік каже: востаннє сидів у танку за часів Союзу, пів століття тому, коли служив строкову механіком-водієм у Білорусі.

Залишена ворогом машина не заводилася. Вирішили позбавити окупантів можливості вивезти танк назад до Росії. “Я почав знімати акумулятор, вже один зняли, завантажили в машину, коли приходить інформація, що колона їде. Нумо тікати, а воно, як на зло, по кишенях – ключ загубив (сміється — ред.). Тільки розвернувся – вже колона їде. Побіг у посадку, пересидів, поки вони переїхали”, – розповідає Олександр.

Пенсіонеру з Сумщини вручили медаль за захоплення російського танка

Розвідка із Сум повідомила, що в російській колоні, яка проїхала повз, мало бути 13 танків, а вони з товаришами нарахували 12. Одного не вистачало. “Їдемо слідом дорогою, шляхом їхнього просування, коли один танк стоїть. Я там у кабіні все повивчав, включив тумблери, які треба, і він з буксира завівся. Все на автоматі. Деякі відмінності, хто не знає – так не знає, а там заліз – рука сама тягнеться. Розвернули – і на Суми”.

Так тоді затрофеїли Т-72 однієї з останніх модифікацій, 2014-го року випуску.

До Дня захисників та захисниць України пенсіонеру вручили нагороду від командування Оперативно-тактичного угруповання “Суми” за операцію із захоплення військової техніки ворога.

suspilne.media

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *