Сумська міська рада: все під грифом «СЕКРЕТНО»

Війна в Україні принесла багато бід та руйнувань, постраждала економіка, багато родин втратили житло та близьких. Але є й ті, для кого війна вигідна, насамперед – у матеріальному плані.

Ми вже другий місяць намагаємося розібратися в тому, куди конкретно йдуть гроші з бюджету Сум та області, хто їх отримує, хто погоджує ці витрати, які зарплати та премії отримують чиновники та що вони роблять, щоб отримувати цю зарплату? Чи заслужили вони її?

Візьмемо, наприклад, відділ з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Сумської міської ради.

Вже сама назва говорить про важливість цього відділу, особливо під час війни. Але це за умови, що люди працюють, а не просто ходять на роботу. Але ККД цього структурного підрозділу Сумської міської ради – це окрема тема, до якої ми обов’язково повернемося трохи згодом.

На початку липня ми звернулися із запитом на ім’я мера Сум Олександра Лисенка з проханням надати фінансовий звіт щодо роботи відділу з травня 2016 року по червень 2022-го, в тому числі – вказати розмір зарплат та премій всіх співробітників. Окремо нас цікавив період із 1.03 по 1.06.2022 року.

 

За кілька днів ми отримали повідомлення за підписом керуючого справами виконавчого комітету Юлії Павлик про те, що термін розгляду запиту продовжено на 20 днів.

 29 липня ми отримали відповідь, у якій нам фактично відмовили в наданні запитуваної інформації, мотивуючи воєнним станом, під час якого можуть обмежуватися права та свободи людини.

Тобто зарплата чиновників – це воєнна таємниця, яка може завдати шкоди обороні країни чи обласного центру? Чи вона може якось зашкодити громадянам України, особливо тим, хто сьогодні втратив роботу? Чи просто не хочуть показувати, скільки бюджет витрачає на чиновників?

З цього приводу у нас є роз’яснення Уповноваженого ВР з прав людини, де чітко зазначається, в яких саме моментах обмежується доступ до інформації під час воєнного стану.

Детальніше за посиланням https://www.ombudsman.gov.ua/news_details/rozyasnennya-shchodo-rozglyadu-zvernen-ta-zapitiv-gromadyan-na-publichnu-informaciyu-v-umovah-voyennogo-stanu

Таким чином, у понеділок, 1 серпня, уповноважений з прав людини отримає від нас чергову скаргу, цього разу вже на керуючу справами виконавчого комітету Сумської міськради Юлію Павлик. Оскільки відмова у наданні інформації, яку ми запитуємо, не має під собою жодних законних підстав.

Провадження

16 травня поточного року з подібним запитом про використання бюджетних коштів ми звернулися до КП СМР «Зеленбуд». Керівництво комунального підприємства взагалі проігнорувало його. В результаті після нашого звернення до уповноваженого з прав людини щодо керівника КП «Зеленбуд» було відкрито провадження у справі про порушення прав і свобод людини і громадянина, відповідно до статті 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

Але найцікавіше, що на наш запит від 20 червня, в якому ми просили надати інформацію про кількість співробітників структурних підрозділів СМР (штатна чисельність та фактично працюючих), нам надійшла відповідь, в якій з незрозумілих причин взагалі не вказали ряд підрозділів, у тому числі – відділ з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи СМР.

Це теж військова таємниця?  Чи просто службова недбалість? Відповідь на це запитання ми обов’язково намагатимемося отримати.

Далі буде…

Джерело ukrainainfo

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *