У Боромлі підприємця оштрафували на 94 тис за відсутність інформації про склад продукту

загрузка...

Головне управління Держпродспоживслужби у Сумській області довело в судовому порядку законність застосування штрафу в розмірі 94 тис. грн. за порушення у сфері безпечності харчових продуктів

Спеціалістами Тростянецького районного управління була проведена перевірка дотримання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів в цеху виробництва кондитерських виробів за адресою вул. Швецова 1, с. Боромля, Тростянецький район, Сумська обл.

В ході перевірки було виявлено порушення встановлених законодавством вимог до ненадання інформації споживачеві щодо речовин та харчових продуктів, які спричиняють алергічні реакції або непереносимість, а саме, відсутня інформація на маркуванні про вміст арахісу, у складі тістечок. Арахіс та продукти з арахісу входять до Переліку речовин та харчових продуктів, які спричиняють алергічні реакції або непереносимість (ч. 5 додатку 1 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»), чим порушуються вимоги  п.3 ч.1. ст. 6, ст. 15 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

За результатами проведеного заходу державного нагляду складено акт перевірки, протокол про виявлене порушення та видано припис щодо усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти.

Читати також: На Сумщині директор ТОВ підозрюється в заволодінні 70 тис грн під час ремонту тротуарного покриття в ДНЗ

Слід зазначити, що алергія на арахіс є однією з найбільш поширених причин анафілаксії – важких нападів алергії, які можуть бути небезпечні для життя, як для дітей так і дорослих. У деяких людей з алергією на арахіс, навіть незначні кількості цього продукту можуть викликати серйозну реакцію. Симптоми алергії зазвичай з’являються через декілька хвилин або годин після вживання арахісу або продуктів, що його містять. Алергічне захворювання — анафілаксія — може призвести до анафілактичного шоку. Такий стан є загрозливим для життя людини, адже під час нього раптово падає артеріальний тиск, що може призвести до зупинки серця. Тому, не зазначення будь-якого алергенного складового, в тому числі арахісу, тощо, які входять до складу готового харчового продукту, несе пряму загрозу для життя та/або здоров’я людини.

На підставі матеріалів перевірки та складеного протоколу про виявлені порушення відповідно до п. 23 ч. 1 статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» до суб’єкта господарювання були застосовані штрафні санкції в розмірі 94 460 грн.

Читати також: На Сумщині за порушення оштрафували магазин на 14 169 грн

Суб’єкт господарювання не погодився з виявленими порушеннями та оскаржив застосовані штрафні санкції в судовому порядку. Позовні вимоги були обгрунтовані тим, що він не був присутній на початку проведення заходу, документи складені за результами заходу державного нагляду не отримував.

У ході судового розгляду відділом правового забезпечення було доведено законність дій Головного управління та правомірність винесеної постанови відносно суб’єкта господарюваня та рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 26.01.2021 по справі №480/8066/20 в задоволенні позовних вимог. На даний час, виявлені під час перевірки порушення усунуті в повному обсязі.

Джерело

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *