В Україні посилять відповідальність за продаж електронних сигарет неповнолітнім

загрузка...

Від 1 січня 2021 року в України хочуть посилити відповідальність за продаж дітям електронних сигарет і рідин, які в них використовуються. Відповідний законопроєкт №3628 у першому читанні підтримали у Верховній Раді.

«За» проголосували 272 нардепи на засіданні парламенту 29 вересня.

Так, в Україні можуть встановити заборону на продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років, нарівні з традиційними тютюновими виробами. Загалом, за законопроєктом, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин, що в них використовуються:

у приміщеннях та на території закладів освіти, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, розташованих на території санаторіїв;

у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

під час спортивних змагань за участю дітей;

з торгових автоматів;

на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);

поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);

у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;

з рук;

у невизначених для цього місцях торгівлі.

Також планується посилити відповідальність за продаж цих товарів, зокрема електронних сигарет, шляхом збільшення штрафу від 6,8 тисячі гривень до 23,8 тисячі гривень.

У пояснювальній записці до законопроєкту додається інформація від Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що тютюнові вироби для електричного нагріву не є повністю безпечними, оскільки містять тютюн і викликають залежність.

На Сумщині поліцейські притягли до відповідальності чоловіка, який намагався пограбувати крамницю

«Сьогодні не вистачає незалежних досліджень про вплив електронних сигарет на здоров’я, зокрема довгостроковий. Оприлюднені результати деяких незалежних досліджень свідчать про те, що за використання тютюнових виробів для нагріву рівень деяких токсичних речовин, що виділяються, в рази вищий, ніж у сигаретах», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, українців часто штрафують за паління в заборонених місцях. Від початку року курців оштрафували на 5 мільйонів гривень за куріння в заборонених місцях. Загалом, правоохоронці зафіксували майже 200 тисяч таких порушень».

ТСН

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *