В Україні скасували кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані

загрузка...

Не довго музика грала. Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає скасування кримінального покарання за водіння в нетверезому вигляді.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Йдеться про законопроект № 3314, який нардепи підтримали 17 червня цього року.

Законопроект, який вводив кримінальну відповідальність для водіїв, взяли ще в листопаді 2018 року. Вступити в силу він повинен був з січня 2020 року, але його дія відстрочили до 1 липня.

17 червня 2020 року нардепи прийняли інший закон № 3314, який вводить поняття «кримінального проступку» і підвищує штрафи за повторне водіння в нетверезому стані. Таким чином, норми прийнятого в 2018 році закону в силу не вступлять, так як вони замінені новими нормами.

Спортивний майданчик за ціною котеджу: у Сумах витратили 1,6 млн. грн. на будівництво одного об’єкта

Згідно з новим законом, підписаним президентом 2 липня, нетверезих водіїв каратимуть, як за адміністративне правопорушення. Документ передбачає тільки збільшення штрафів.

Раніше повідомлялося, що в Україні з 1 липня набули чинності зміни до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність за водіння в стані сп’яніння.

У Кримінальний кодекс була додана ст. 286-1, згідно з якою керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного, іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, карається штрафом від 1 000 до 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 — 34 000 гривень) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.

Таке ж повторне правопорушення призводило б до штрафу в 51 000 гривен з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років.

lb.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *