Законопроект: «Слуги народу» хочуть зобов’язати провайдерів розкривати дані користувачів

загрузка...

Верховна Рада України затвердила новий законопроект № 4004, згідно з яким депутати хочуть узаконити використання електронних доказів і зобов’язати провайдерів розкривати дані про користувачів. Крім того, вони повинні сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів.

Проект вже зареєстровано за авторством депутата з фракції Слуга народу Дениса Монастирського. За його твердження виступили ще 12 депутатів від партії Слуга народу.

Документ передбачає внесення нововведень в кримінальний кодекс і закон Про телекомунікації. Провайдери повинні будуть поліпшити процедуру проведення негласних слідчих дій за кримінальними виробництвами з кіберзлочинів, а також взаємодії з правоохоронцями.

загрузка…

Згідно з документом, провайдери телекомунікацій зобов’язані за власні кошти встановлювати в своїх мережах технічне забезпечення, необхідне для проведення негласних слідчих (розшукових) дій та доступу до інформації про зв’язок, абонента, отриманні та маршруті передачі інтернет-послуг, їх тривалості і змісту.

Розголошувати деталі проведення розшукових заходів інтернет-постачальники права не мають, також планується створення правил спеціальної конфіскації віртуальних активів.

На зустріч із Зеленським у Сумах знову запросили тільки «зручних» журналістів?

Як докази, можуть використовуватися текстові документи, фотографії, відео- та звукозаписи, інші ресурси.

Автори законопроекту зазначають, що він дозволить поліпшити методи боротьби з відмиванням злочинних доходів, зараз вона здійснюється «переважно через неврегульованість законом віртуальні ринки».

Законопроект пропонує конфісковувати віртуальні активи, які були предметом кримінального злочину чи іншого суспільно небезпечного діяння. Конфіскації підлягають активи, які не повертають законному власнику.

ua.news

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *