Конфісковану на Сумщині ікону Миколая чудотворця передадуть музею

Путивльський районний суд Сумської області затвердив угоду про визнання винуватості у справі про замах на контрабанду культурної цінності.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 8 вересня.

Житель Сумщини зберігав вдома дерев’яну ікону із зображенням Святого Миколая чудотворця, архієпископа Мир Лікійських, яка дісталася йому в спадок після смерті батька.

У червні 2021 червні 2021 року, переслідуючи корисливу мету, він вирішив перевезти ікону на територію Російської Федерації поза митним контролем і там продати. Він поклав ікону в пакет, який заховав у рюкзак із особистими речами.

Чоловік намагався пішки перетнути кордон в районі села Козаче Сумської області. Біля покажчика  «Увага Державний кордон України прохід заборонено» його зупинили співробітники СБУ, які виявили в рюкзаку ікону.

Читати також: Керівника сумського водоканалу почнуть судити 28 вересня

За висновком мистецтвознавчої експертизи, ця ікона належить до культурних цінностей, що має художнє, історичне та наукове значення.

При вивезенні закордон старовинних предметів потрібно отримувати дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей.

Суд затвердив угоду обвинуваченого із прокурором і призначив покарання — 6460 гривень штрафу. Ікону конфісковують і передають Сумському обласному краєзнавчому музею.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.