Мешканці Тростянеччини потерпають від смороду

загрузка...

Жити в селі Люджа, що на Тростянеччині, особливо тим людям, які мають житлові будинки неподалік ферми, стає просто нестерпно. Їм отруює життя жахливий сморід з місцевого свинарника, власником якого є підприємець Олександр Слівкін. Про це повідомляють на сторінці Тростянецької міської ради у фейсбуці, куди поскаржилася місцева мешканка.

“Взимку, ще пів біди – морозна погода трохи придушує той сморід, а влітку, коли фермер починає відкачувати нечистоти й вивозити все не на підживлення полів – хоч протигаз одягай, кажуть люди.

 

– Свиноферма, якою володіє Олександр Слівкін, знаходиться майже у центрі села Люджа, за будинком культури. До крайнього житлового будинку не більше 50 метрів. Щотижня від 5 до 10 разів трактор Т-150 з бочкою возить з ферми фекалії й виливає на поля. При цьому, з бочки частина нечистот просочується прямо на дорогу, запах стоїть жахливий.

 

Рельєф місцевих полів нерівний, тому рідкі фекалії збираються в одному місці, а потім можуть потрапляти зі стічними водами у колодці, – розповідає сільський староста Люджанського старостату Віталій Клименко. – Але і це ще не все.

 

Третього лютого на трасі Тростянець – Ницаха трактор з бочкою, який належить Слівкіну, вилив відразу кілька десятків тонн нечистот прямо на узбіччя дороги. Сніг стояв весь чорний від вилитої сечі. Пасажири рейсового автобусу, який курсував за своїм маршрутом, відчули на собі страшний сморід…

 

До Олександра Слівкіна селяни зверталися багато разів, що так не можна, що поруч живуть люди, яким просто нічим дихати від такого “сусідства” з його господарством. Але у нього на все одна відповідь: «Я займаюся фермерською діяльністю, і нічого сюди втручатися!».

 

Однак, як з’ясувалося, не одним лише люджанам отруює життя О. Слівкін. Дістається від нього і жителям Смородиного. Місцева мешканка Анна Вікторівна Шимко на днях звернулася до міської ради з написаною заявою, і ось що розповіла:

Читати також: Сумські патрульні затримали ймовірного ґвалтівника (відео)

– Ми з чоловіком та дитиною проживаємо на околиці Смородянського мікрорайону, поруч знаходяться поля в обробітку фермера Олександра Слівкіна. Якщо говорити відверто, то хоч продавай хату та тікай звідти – жити у тій місцевості стало просто не можливо, – бідкається жінка. – Усе почалося минулої весни. Фермер Слівкін почав вивозити нечистоти зі свого господарства і розливати по усьому периметру поля. З нашого подвір’я весь цей процес добре видно.

 

Бочка з фекаліями приїздить два-три рази на місяць. Сморід просто збиває з ніг, особливо, коли вітер подме у нашу сторону. Цієї осені ми ледве змогли викопати картоплю – сечовина почала випаровуватися і аміачний запах просто врізався в очі. Про те, щоби відкрити вікна будинку влітку – не може бути й мови. Речі у будинку, меблі пропитаються отим смородом.

Я звертаюся до керівництва Тростянецької громади та місцевих депутатів з проханням розглянути моє звернення і хоч якось вплинути на ситуацію. Бо ми люди, ми хочемо нормально жити, а не задихатися від смороду!”, – йдеться у повідомленні.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *