На Сумщині тривають профілактичні заходи проти зимової задухи риби

 

Взимку водойми області вкрили сніг та льодовий покров, товщиною від 10 до 20 см, а це вкрай несприятливі умови для зимівлі риби. Через наявність товстого шару льоду, вкритого снігом, немає доступу повітря з атмосфери до води, світовий потік не проходить через сніговий покрив. Ці погодні умови призводять до зменшення кількості кисню у воді, що загрожує виникненню заморних явищ, інформує Сумський рибоохоронний патруль.

Задля покращення умов зимівлі гідробіонтів та попередження явищ задухи фахівці Сумського рибоохоронного патруля спільно з громадськими інспекторами та небайдужими рибаками провели меліоративні заходи: прорубали лунки та ополонки і встановили у них снопи для запобігання подальшого замерзання. Спільними зусиллями за допомогою бурів та свердла було прорубано майже 200 лунок на озерах в с. Погребки та в с. Остроушки Шосткинського району. В ополонки встановлено очерети.

Читати також: У Сумах виявили чоловіка, якого кілька місяців розшукали за вчинення крадіжки та грабежу

Також ведуться спостереження за температурним та кисневим режимами водойм. За результатами інструментально-лабораторного контролю, що проводився в кінці січня, вміст кисню на водосховищах і озерах – в межах норми, від 8,0 до 11,2 мгО2/дм3, на річках – від 6,1 до 9,8 мгО2/дм3, на ставках дещо нижчі показники, на деяких становить менше мінімально допустимого рівня (3 мгО2/дм3). Тому такі заходи необхідні для покращення умов зимівлі водних біоресурсів.

Відомство рекомендує проводити аерацію води. Для цього використовують підвісні мотори. Перемішування води з повітрям збагачує її киснем. Аерацію води проводять за допомогою мотопомп, відкачуючи її на лід, з метою подальшого стоку в ополонку. Хороші результати дає встановлення повітряних компресорів, які накачують повітря через сифони, що встановлюють на дно водойм.

Сумський рибоохоронний патруль звертається до громадян: перебуваючи на водоймах, не будьте байдужими – допоможіть рибі перезимувати, подбайте зараз про свій майбутній улов!

У разі виявлення передумов виникнення задухи, просять повідомляти на телефон «гарячої лінії» Управління: (096) 838-25-70 або 77-90-13.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *