На Сумщині в смт Свеса зафіксовано випадок лептоспірозу

В липні місяці поточного року на території Свеської селищної ради зареєстровано випадок лептоспірозу у 30-річного жителя смт Свеса.  

Імовірного джерела інфекції встановити не має можливості, так як хворий проживає в  будинку приватного сектора, має прибудинкову територію, де є домові миші, полівки, а також хворий купався у річці Свеса.  Хворого госпіталізували у інфекційне відділення м Шостка, де він проходить курс лікування.

Про це Ямпіль.INFO повідомила завідуюча Ямпільським відділенням ДУ  «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ» Г.П. Камчатна

  В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

Читати також: На Сумщині поліцейські розшукують аферистку, яка видурила у чоловіка 30 тисяч гривень

Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спільне для людей і тварин, збудником якого є різні види патогенних бактерій – лептоспір. Захворювання має перебіг з переважним ураженням  печінки, нирок, нервової системи, супроводжується загальною інтоксикацією, гарячкою, жовтяницею, ускладнюється геморагічним синдромом і нирковою недостатністю.

Лептоспірозом  частіше хворіють чоловіки – любителі порибалити. На жаль, від ускладнень лептоспірозу реєструються летальні випадки. Пік захворюваності припадає на серпень-вересень, що зумовлено активним відпочинком населення на природі, купальним сезоном, риболовлею, а також зростанням у цей період чисельності мишовидних гризунів.

Джерело Ямпіль.INFO

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *