Охтирчанку відсторонили від роботи за відмову робити щеплення

В Україні з 8 листопада представників окремих професій (педагоги та держслужбовці) почнуть відсторонювати від роботи без збереження зарплати через відмову від COVID-вакцинації.

– Мене попереджено, що з 8 листопада я ВІДСТОРОНЕНА ВІД РОБОТИ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРПЛАТИ і будь-яких прав, бо на даний момент я знаходжусь на лікарняному (не з приводу ковіду), – розповіла охтирчанка Ольга Гавриленко. –
І лікарняний з 8 листопада мені не буде оплачуватись….
Працюю в закладі освіти, маю великий стаж роботи, тяжко перехворіла на ковід майже рік тому, маю у 7 разів більше від норми антитіл до цієї хвороби і вакцинуватись не хочу, бо впевнена, що вона мені зашкодить.
І на даний момент без воєнного стану я позбавлена роботи, засобу до виживання, своїх прав….
Що робити???? Мій керівник ні до чого, вона виконує накази, до неї у мене ні питань, ні претензій немає, – зазначила Ольга.

Кого не мають права відсторонювати від роботи без COVID-щеплення:
Є умова, за якою відсторонити не зможуть – протипоказ до вакцинації.

“Не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання до вакцинації, та які надали відповідний медичний висновок (форма №028), який виданий закладом охорони здоров’я”, – повідомив головний державний санлікар Ігор Кузін.

Ті люди, які перехворіли і одужали мають отримати медичну довідку №028. Цій категорії громадян довідка видається максимум на три місяці.

Читати також: Рятувальники показали відео, як деблокували двох підлітків із вантажівки “ГАЗ”

Якщо працівник ухиляється або відмовляється від щеплення, то керівник має відсторонити його від виконання обов’язків. Для цього він складає відповідний акт.

Керівник підписує наказ або розпорядження про відсторонення таких працівників та інформує їх про рішення.

У МОЗ підкреслюють, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.

Як тільки працівник отримає принаймні одне щеплення, підстави для продовження його відсторонення зникають. У такому випадку його мають допустити до роботи.

Якщо під час перевірки виявиться, що на підприємстві працюють люди, які ухиляються від щеплення, відповідальні посадові особи будуть покарані відповідно до статті 44-3 кодексу про адміністративні правопорушення “Порушення правил щодо карантину людей”.

За порушення цієї статті для посадової особи передбачений штраф від 34 тисяч гривень.

Нет описания фото.

Джерело: Роксолана Макси

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *