Тарифи на Сумщині: за транспортування газу доведеться платити більше

загрузка...

Тарифи за транспортування (доставку) газу у липні для мешканців Сумської області зростуть. Про це сказала фінансовий директор АТ «Сумигаз» Світлана Рибальченко.

Вартість транспортування 1 кубометра газу до оселі зросте на 12 копійок. До липня вартість скадала 91 коп. за кубометр. Тепер стане — 1 грн. 3 коп. за кубометр газу.

На підприємстві вважають, що такого підвищення — не достатньо.

«Було прийнято рішення вводити економічно обґрунтований тариф на розподіл природного газу у 2 етапи. З 1 липня 2020 року тариф був затверджений 1,13 коп. з ПДВ. Але в червні регулятор переглянув і затвердив тариф у розмірі 1,03 грн з ПДВ. Це дорога в нікуди. Ми будемо продовжувати боротьбу з регулятором щодо приведення тарифу до рівня беззбиткового», — розповіла Рибальченко.

На Сумщині поліцейські розшукують безвісті зниклого Анатолія Власенка (ФОТО)

Варто готуватися, що таке підвищення — не останнє, вважає координаторка житлово-комунальних програм Громадянської мережі «Опора» Тетяна Бойко.

«Доставка це — монополія. Це тільки питання національного регулятора і того, як облгази зможуть обґрунтувати всі витрати, необхідні для закладення в тариф. Я вважаю, треба переходити до політики стимулюючого реагування. Тобто, чим більше модернізували мережі, чим більше зекономили, тим більше в них грошей залишити», — висловила свою позицію Тетяна Бойко.

suspilne

Метки:,

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *