У Стецьківці знову в колодязь насипали марганцівку

В кінці минулого року в селі Стецьківка Сумського району в одному з колодязів вода несподівано стала фіолетовою.

Жителі Стецьківки виявили у колодязі воду фіолетового кольору

Її взяли на аналіз, а поки чекали результату, з’явилася маса версій ситуації: починаючи від цвітіння водоростей (є різновид, яка цвіте теплою осінню) і закінчуючи хімією, яка потрапила туди не без допомоги людини. В результаті лабораторія повідомила, що це був марганець. Колодязь почистили, після чого жителі Семенівки (вулиця в Стецьківка) зажили спокійно — до червня цього року.

І ось до редакції  звернувся один з мешканців села, який повідомив, що в колодязі знову фіолетова вода.

— Прийшли до колодязя, а там на самому колодязі дуже багато марганцівки і фіолетова вода, — розповідає Віктор. — Це ж ненормально. Марганцівки зараз навіть немає у вільному продажу, а тут тільки на самому колодязі невідомий розсипав повну банку 0,5 літра речовини! Ви уявляєте, скільки це коштує? І навіщо це комусь? Повідомили в поліцію — поки тиша. І взагалі у нас в селі велика проблема з криницями. Стан у них неважливий, треба чистити. Тут же люди живуть!

На Сумщині зіткнулися позашляховик та маршрутне таксі… є потерпілі

За коментарем ми звернулися в поліцію, але виявилося, що там про повторення ситуації чують вперше. Нас цей момент здивував, оскільки в бесіді з Віктором ми дізналися, що дільничний поліції живе якраз навпроти цього колодязя. Пізніше ми дізналися, що поліція таки почала перевірку, яка проводиться досі …

Також ми поспілкувалися з головою Стецківської сільради Ігорем Верниченко, який так прокоментував ситуацію: «Дійсно, колодязь довелося чистити, продезінфікувати, і люди їм вже користуються. Що стосується інших колодязів, щороку ми чистимо 15-20 штук на тих вулицях, де ними користуються. Всього в селі 150 колодязів. Також щорічно ми проводимо зовнішній ремонт 10 колодязів. Все залежить від наявності коштів. А хто засипав колодязь і навіщо — дійсно незрозуміло. Лабораторія знову підтвердила, що це була марганцівка ».

shans.com

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *