На Сумщині на водолазів не вистачає грошей

Ураган, серйозна пожежа на виробництві, викид небезпечних речовин і багато іншого – все це надзвичайні ситуації. Їх ліквідацією займається Держслужба з НС, а ось попередженням, допомогою постраждалим – департамент цивільного захисту населення ОДА.

Як він працював в умовах пандемії і фінансового дефіциту, депутатської комісії облради з питань промисловості, ЖКГ та НС розповів керівник Олександр Мілаш.

За його словами, на Сумщині діє регіональна цільова програма захисту населення від НС техногенного та природного характеру на 2019-2021 р У 2020 році на її виконання було виділено 2 млн. 994 тис. грн. Велика частина – 1 млн. 775 тис. грн. – пішла на утримання обласної рятувально-водолазної служби. На водоймах області було врятовано 12 чоловік. На жаль, допомогти вдалося не всім, довелося діставати і тіла утопшіх – 49 осіб. Часом шукати тіло доводилося 20-30 днів, наприклад, на річках Сейм і Десна.

Щоб служба могла хоч якось триматися на плаву, доводиться надавати платні послуги – обстежити дно пляжів, місць масового відпочинку людей, заправляти киснем балони. Запрацювали на цьому трохи – 49 тис., всі вони пішли на потреби служби, а служба в грошах, щоб утримати фахівців, дуже потребує.

– Ми навчаємо водолазів, – каже Олександр Мілаш. – Але через низьку зарплату вони просто йдуть. Тому на цей рік ми просимо збільшити фінансування і додати на статтю витрат по зарплаті 219 тис. грн., Щоб ми могли виплачувати хоча б мінімальну. В такому випадку в сумі на утримання служби в 2021 р піде 1 млн. 975 тис. грн.

Ще один розділ програми – поповнення регіонального матеріального резерву. Їм розпоряджається голова облдержадміністрації. Наприклад, минулого літа був сильний ураган в Сумському районі. Постраждало багато будинків – були зірвані дахи. За допомогою в таких ситуаціях люди звертаються до влади. Провели комісійне обстеження, Сумська райдержадміністрація виділила для постраждалих будматеріали, але ресурсів не вистачило. РДА звернулася до обласного регіонального резерву, з якого дали близько 1200 листів шиферу.

Читати також: «Збитки, відсутність покупців та штрафи»-сумські підприємці про карантин

– А якою є загальна вартість майна резерву? – запитали депутати.

– Його загальна вартість 2 млн. 13 тис. У нас є великі намети, 250 ліжок з постільними речами, термоси, два електрогенератора, п’ять теплових гармат, дві кухні за типом армійських, 2,6 т дизпалива і т.д. Так що, якщо знадобиться терміновим чином розмістити постраждалих, забезпечити їх харчуванням, обігріти – є чим.

Все це зберігається на складі в Білопіллі. Такі ж склади у нас є в Низах – їх здали в оренду, в Кролевці (теж в оренді), ще один склад в Тростянці, по ньому також ведуться переговори з міською владою на предмет передачі в оренду. Загалом, заробляємо і економимо як можемо. Але без додаткової фінансової допомоги не обійтися. На цей рік до запланованих за програмою 490 тис. грн. на матеріальний резерв ми просимо додати ще 19 тис., так як збільшується мінімальна зарплата.

Депутатська комісія, вислухавши директора департаменту, погодилася з його доводами і рекомендуватиме сесії додати фінансування на програму.

Вікторія Ростоцька shans

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *