Обережно, ботулізм! В Україні зафіксували вже два летальних випадки

Серед захворілих тяжкою інфекцією є діти.  З початку року в Україні зафіксовано 40 випадків захворювання на ботулізм, в тому числі у двох дітей, двоє людей померли. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

«З початку року і станом на 15 липня в Україні зафіксовано 40 випадків ботулізму, з них двоє дітей 9 і 13 років. Двоє людей померли», — йдеться в повідомленні.

Центр громадського здоров’я попереджає, що вживання виготовлених в домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, солоної риби та інших продуктів харчування, придбаних в місцях несанкціонованої торгівлі, може привести до захворювання на ботулізм.

Сумчанка виявила в хлібі металеву начинку

Ботулізм — це важке харчове отруєння, викликане споживанням продуктів, що містять ботулотоксини.

Кращий спосіб захистити своє здоров’я — утримуватися від прийому їжі, про якість якої споживачеві невідомо.

Центр громадського здоров’я України закликає українців відповідально ставитися до свого здоров’я і не вживати в’ялену, солону і консервовану рибу, консерви або вироби з м’яса без належної термічної обробки.

Сумщина

Минулого тижня у Глухові лабораторно підтвердився випадок ботулізму. Захворів 50-річний чоловік. Вдома йому стало зле, почалися кишкові розлади, подвоєння в очах. Карета «швидкої» доправила пацієнта до приймального відділення з попереднім діагнозом ботулізм.

Як стало відомо, глухівчанин напередодні разом із товаришем вживав сиров’ялену невипотрошену річкову рибу домашнього виробництва. Тож, на щастя, про велику партію магазинної продукції не йдеться. Напарнику пощастило більше, симптомів отруєння у нього не виявилося, пише «Неделя».

Днями  в місті Ромни  зареєстрований випадок захворювання на ботулізм. Про це повідомляє Роменський міськрайонний відділ ДУ “Сумський ОЛЦ МОЗ України”.

Можливою причиною захворювання стало вживання риби холодного копчення, придбаної зі слів потерпілої в одному з роменських магазинів  та придбаних грибів маринованих домашнього приготування.

Метки:

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.