Агітаційна кампанія 2020 на межі зриву: законодавці зробили помилку у Виборчому кодексі
|Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель на брифінгу 11 вересня, передає «Укрінформ».
Він розповів, що 15 вересня в Україні з’являться перші офіційні кандидати на місцевих виборах, які не зможуть вести повноцінну агітаційну кампанію. Їм це не дозволить зробити нинішня редакція Виборчого Кодексу. Так, у частині 6 статті 57 прописано, що вартість агітаційних матеріалів не має перевищувати 6% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Неоподаткований мінімум нині становить 17 гривень. 6% від нього — це 1 грн 2 коп.
Кошель пояснює, що законодавець просто переплутав неоподатковуваний мінімум і прожитковий мінімум, який становить 2189 грн.
У КВУ зазначають, що до виборчої агітації належать плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, бейджі, USB-флешки, футболки, парасольки і шарфи.
«Таким чином, після офіційної реєстрації кандидат не зможе заплатити за листівку, плакат, блокнот, ручку, будь-яку іншу форму ведення агітації суму більшу ніж 1 грн 02 коп.», — наголошує Кошель.
Чим це загрожує?
У КВУ наголошують, що через такі правила політики або не зможуть проводити агітацію, або ж перенесуть сваою кампанію у «тінь», коли агітуватимуть коштом різноманітних благодійних фондів, які юридично не матимуть жодного відношення до кандидата.
Наприклад, за словами Кошеля, кандидат не зможе роздати листівки з програмою партії і довідковою інформацією, бо вони дорожчі за одну гривню і закон розцінюватиме це як форму підкупу.
Білопільське відділення екстреної допомоги вже кілька днів зачинено
Що робити?
У КВУ закликають парламент уже наступного сесійного тижня ухвалити технічні зміни до Виборчого кодексу і виправити помилку.
Крім того, у КВУ вважають, що після виправлення цієї помилки парламентаріям варто також паралельно прибрати з переліку агітації шарфи, парасольки, або ж USB-флешки, бо вони можуть ставати формою підкупу.
«… ті ж самі флешки із символікою партії чи кандидата для когось із виборців будуть просто агітаційним матеріалом, а для когось — певною матеріальною вигодою», — розповів Кошель.