Постійно в режимі очікування: як працюють мисливці на безпілотники на Сумщині

Військовослужбовець Олександр з позивним “Ювелір” та його тезка, що має позивний “Сокол” служать у складі мобільної вогневої групи 117-тої бригади ТРО. Їхня задача — збивати російські безпілотники. Показують бійці комплекс ППО, із допомогою якого це роблять.

Це установка “Віктор”, калібр 14,5, просто в народі КПВТ. Тут працює кулеметник, збоку працює навідник, допомагає заряджати другий ствол. Військовослужбовці показують, як заряджається кулемет, пише Суспільне.

Постійно в режимі очікування: як працюють мисливці на безпілотники на Сумщині, фото-1

“Заряджається два стволи, потім сидить навідник, допомагає перезаряджати другий цинк патронів. Все просто: так крутимо вгору-вниз, цей крутимо вліво-вправо”, — розповів військовослужбовець Олександр “Ювелір”.

Військовослужбовець розповів: установка працює справно. Однак поблизу населених пунктів можуть виникати труднощі зі збиттям ворожих безпілотників.

“Бувають села поряд і нема як стрельнуть. Начебто ж і можна в нього попасти, але там село і потрібно не попасти по мирному населенню”, — сказав Олександр “Ювелір”.

Вночі працюють за допомогою тепловізора, вдень переважно з коліматором. Обороняти небо, кажуть, подобається.

Постійно в режимі очікування: як працюють мисливці на безпілотники на Сумщині, фото-2

“Морально відчуваєш себе більш потрібним і, коли збиваєш, є поняття того, що десь когось не вбило і ти цим допоміг”, — зізнався “Ювелір”.

Виявляють безпілотники за допомогою радарів. Але можуть їх і не засікти, коли ті летять занадто низько. Одну з таких історій згадав “Ювелір”.

“Вони летіли декілька штук з іншої сторони, а з нашої сторони не очікувалось зовсім його. А вже ж ми сиділи, чекали з тієї сторони й чуємо звук, що він летить прямо на нас. Швидко зреагували, застрибнули й попали в ціль”, — розповів військовослужбовець ЗСУ.

Постійно в режимі очікування: як працюють мисливці на безпілотники на Сумщині, фото-3

Олександр з позивним “Сокол” на війні 18 місяців. В мобільній вогневій групі він служить навідником. Що має робити, виявивши безпілотник, пояснює так:

“Зарядити, виставити кілометраж, приблизно на який там летить: на два, на півтора, на кілометр. Виставити і перезарядити”, — сказав Олександр “Сокол”.

Постійно в режимі очікування: як працюють мисливці на безпілотники на Сумщині, фото-4

Поділилися бійці й своїми бажаннями.

“Хочеться додому, але для того, щоб поїхати додому треба, щоб скоріш скінчилася війна. Є сім’я. Є діти, маленька дитинка, якій два роки”, — розповів військовослужбовець “Ювелір”.

Після нічного чергування й оборони неба Сумщини бійці їдуть на відпочинок. До наступної зміни.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *