На Сумщині електрики поскидали лелечі гнізда з електроопор

До журналістів у розпачі звернулася жителька села Вікторове на Глухівщині Катерина Цибата. Крізь сльози жінка просила інформаційної підтримки.

«Учора в наше село приїхали електрики й поскидали лелечі гнізда з електроопор. От у самому центрі села біля магазину дуже багато років було величезне гніздо. Щороку до нього прилітали красені-птахи. А поряд ще й молодь почала мостити собі оселю. Ціле літо носили у дзьобах гілочки. І тут як грім серед ясного неба – приїхала з РЕМу машина з стрілою. І скинули те гніздо на землю, як купу непотребу.

А куди ж повертатися нашим лелекам? Я зранку плачу. І сусідки теж. Це ж яке зло зроблено! Є прикмета, що це може накликати на село пожежу та нещастя», – бідкається жінка.

Під її постом у Фейсбуці про аналогічну ситуацію зі знищенням лелечих гнізд електриками почали писати і жителі сіл Баничі та Перемога.

За поясненнями звернулися до Глухівської філії Шосткинського РЕМу. Там цю ситуацію не заперечили – гнізда електрики дійсно поскидали на землю. Пояснили, що на електроопорах не повинно бути жодних сторонніх предметів, зокрема гнізд птахів. Це врегульовано вимогами Правил експлуатації ліній електропередач. Ними користуються енергетики на місцях. Мокрі гнізда можуть стати причиною для коротких замикань. Як наслідок – пожежі.

Читати також: Внаслідок ДТП на автодорозі Н 12 Суми — Полтава є травмовані

Замикання призводять і до пошкодження обладнання. Під гніздом провід також може перегнити і впасти на землю. Тоді вже про життя птахів не йдеться – це смертельно для людей. За таку ситуацію відповідальність нестимуть електрики. Тому скинути гніздо лелеки для них – найменше зло.

Але цю проблему можна було вирішити інакше, впевнена біолог Алла Кмець. «Треба просто поставити під гніздо спеціальну опору. Так давно роблять у багатьох населених пунктах України. А електрики зробили дуже погану справу. Бо повертатися птахам нікуди – їх оселя зруйнована. Вони покинуть це місце або ж почнуть будувати нове житло. Це забере час, птахи пізніше сядуть на гнізда, вилуплять пташенят і пізніше змушені будуть відлітати. Можливо, навіть не встигнуть і загинуть. Це дуже нагальна проблема. Тим більше, що популяція білих лелек стрімко зменшується разом зі зменшенням кількості водойм, де вони годуються. А ще багато птахів гине під час перельоту.

Читати також: У сумах під час пожежі постраждав чоловік

Чорний лелека зараз уже занесений у Червону книгу і за це треба «дякувати» людям. Ситуація з білим лелекою з таким ставленням може бути аналогічною», – говорить біолог.

Старожили стверджують, що жартувати з народними повір’ями не варто. А вони суворо застерігають від знищення лелечих гнізд. Адже цей птах – символ продовження роду та миру на землі. Тож люди слізно просять електриків продумати механізм збереження лелечих осель.

nedelya.info

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *