На Сумщині підозрюваного у браконьєрстві призначили єгерем

Роменські мисливці обурені поверненням на посаду єгеря в їхньому товаристві людини, яка підозрюється у браконьєрстві.  Мова про Олександра Маценка, якого у січні 2021 року затримали через незаконне убивство кабана. Нині чоловік – знову на посаді.

Що сталось у січні 2021 року

Тоді, 21 січня, затриманий на місці вбивства кабана у єгерській формі Олександр Маценко, з карабіном на плечі говорив: “Ну, що я людину вбив, чи я такий злочинець, що мене треба знімати, ну для чого?”

Подія сталась між селами Піски й Садове на Роменщині. Відео зняв працівник лісової охорони Микола Лущан. Він помітив біля лісу “Ниву”, у якій був голова місцевого мисливського товариства Станіслав Бялас. На питання лісника, що він тут робить, чоловік відповів: пильнує на порушників, але нікого стороннього поки не бачив.

У цей момент, каже Микола Лущан, неподалік почувся глухий постріл, він одразу побіг на звук – там лежала вбита тварина. У затриманого чоловіка, який був у формі єгеря, при собі виявили карабін з глушником та оптичним приладом нічного бачення.

Нині Микола Лущан показав журналістам місце, де в січні він зустрів білу «Ниву».
На Сумщині підозрюваного у браконьєрстві призначили єгерем

“Оскільки все було запорошено снігом, від автомобіля службового Бяласа був слід від взуття, який направлявся в сторону вчинення місця правопорушення. Саме з їхнього автомобіля виходив правопорушник того вечора. А правопорушником виявився також єгер Маценко Олександр Іванович.

На той час старший єгер. Він був у форменому одязі, мав при собі єгерський значок та єгерське посвідчення, про що повідомляв в особистих поясненнях та підписував мною складений протокол”, – розповів Лущан.

На Сумщині підозрюваного у браконьєрстві призначили єгерем

Наступного дня, 23 січня, за його словами, голова мисливського товариства Станіслав Бялас надав правоохоронцям заяву старшого єгеря про звільнення з посади, написану за день до вбивства кабана, та наказ про звільнення Олександра Маценка за згодою сторін.

На Сумщині підозрюваного у браконьєрстві призначили єгерем
Чому убивство кабана може бути незаконним

Член роменської організації мисливців Віктор Іващенко також був присутній у січні під час затримання головного єгеря на місці вбивства кабана. На цій місцевості, каже, таке робити заборонено, бо зменшується популяція, у тому числі через браконьєрство.

“Кабанів тут налічується 2-3 десятки, не більше. Хоча наші мисливські угіддя можуть витримати сотні, а може й тисячі. На Роменщині це одна-єдина територія, де вони є, а в інших місцевостях Роменського району їх практично немає. Це єдина оаза”, – сказав він.

На Сумщині підозрюваного у браконьєрстві призначили єгерем
Повернення на посаду єгеря

А нещодавно, у листопаді 2021 року, мисливці дізналися, що колишній старший єгер знову працює.

“Нашу організацію штормить. До того все було нормально, а тут штормить. Мисливець, який замішаний у фактах браконьєрства, не може висуватись ні на які роботи, в керівництво – нічого не може”, – сказав почесний мисливець України Михайло Поліщученко.

Читати також: КП СМР “Міськводоканал”: місто потребує нових свердловин

Голову мисливської організації Станіслава Бяласа, який сидів у машині у момент вбивства кабана, ми зустрічаємо в Ромнах біля будинку мисливців. Він приїхав на тій самій “Ниві”. Розповів, що відкривалося кримінальне провадження, але до Маценка він претензій не має. “Як будуть претензії, звільнимо з роботи. Йому повернули, не штрафували, нічого, було слідство, його не визнали винним у цій справі”, – сказав Бялас.

На Сумщині підозрюваного у браконьєрстві призначили єгерем
Досудове розслідування триває

У поліції говорять, що досудове розслідування триває.

“Під час огляду місця події працівники поліції виявили та вилучили мисливську рушницю та тушу дикого кабана. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст. 248 Кримінального кодексу України “незаконне полювання”, розповіла інспектор відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Катерина Шосталь.

Стаття за браконьєрство для звичайного мисливця передбачає максимальне покарання – 3 роки обмеження волі, а для єгеря, який має охороняти звірину – до 5 років за ґратами.

На прохання журналістів розповісти свою версію подій січня 2021 року, Олександр Маценко відмовився, посилаючись на статтю, за якою він може не свідчити проти себе.

Джерело: suspilne.media

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *