У динях на прилавках Сумщини нітрати вдвічі перевищують норму

На шосткинських прилавках з’явилися херсонські баштанні. Цього року вони дорожчі, ніж минулого. Все через пізній врожай та несприятливі погодні умови, передає shostkanews.city.

У середньому за 1 кг кавуна треба буде віддати від 15 до 20 грн, за диню – від 13 до 20 грн. Що стосовно якості баштанних, то на шосткинському ринку її перевіряють фахівці лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. Її завідувачка – Надія Гусляниця.

“З початку сезону баштанних було перевірено 19 проб. З них виявлено перевищення вмісту нітратів у двох. Про це було складено акт та заборона продажу такої продукції”, – розповідає вона.

Надія Гусляниця озвучила норми нітратів для баштанних. Для кавунів це – 60 мг/кг, для динь – 90 мг/кг. “Перші дині, які поступили в лабораторію для дослідження 14 липня в кількості 90 кг , показник склав – 159, 2 мг/кг. Це перевищення у два рази”, – говорить завідувачка лабораторії.

Читати також: Хотів захистити бабусю, натомість отримав ножове поранення. Кривдника засуджено до 5 років позбавлення волі

Аналіз динь провели й 28 липня. Він також показав перевищення нітратів у два рази. Щодо кавунів, то тут перевищень шкідливих речовин поки що не виявили.

Звертайте увагу чи має продавець експертний висновок з лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, де вказана кількість нітратів. Не всі продавці добросовісні. Деякі минають лабораторні дослідження, бажаючи якнайскоріше продати свою продукцію. Вони не розуміють, що перші баштанні культури найчастіше покупають діткам. І якщо виявиться перевищення нітратів, то це може викликати серйозні отруєння”, – наголошує Надія Гусляниця.

Продавці на ринку вже активно допомагають покупцям обрати смачні плоди. Найсмачніші дині, за їх словами, сорту амал. Орієнтуватись при покупці потрібно на їх аромат.

А ось щодо кавунів – найкраще вибирати не найбільший, але і не маленький. Оптимальний — середній. І слід пам’ятати, що хороший кавун завжди досить важкий для свого розміру. Засохлий хвостик завжди вказує на те, що він досяг потрібного ступеня зрілості.

В одній із торгових точок у невстановленому для продажу місці вигадали креативний заманливий заклик «Арбузы слаще, чем любовь». Що правда лабораторного висновку щодо якості продуктів нашим журналістам тут так і не показали. “Я працюю тут недавно. Треба у господаря питати”, – відповіла продавчиня.

Треба зазначити, що як правило, пік сезону ґрунтового кавуна в Україні припадає на середину серпня. Це і є найбезпечніший час для купівлі кавунів та динь. Тоді ж і ціни в даному сегменті починають різко знижуватися.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *