У КНП “Центральна міська клінічна лікарня” СМР почали проводити операції з трансплантації нирки

 

Сумчанка, яка 10 років через хронічну хворобу нирок (виражений хронічний гломерулонефрит – авт.) перебувала на діалізі, нарешті отримала шанс на нормальне життя.

Це стало можливим завдяки спеціалістам КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради, які разом з фахівцями інституту серця провели на базі лікарні успішну трансплантацію нирки від померлого донора. 

Рік тому пані Олена (пацієнтка – авт.) стала в чергу на отримання донорського органу і дуже зраділа, коли нещодавно їй повідомили про позитивний результат.

– Рік пройшов і я дочекалася нирки, не думала, що все це буде так швидко, я дуже рада, – розповіла вона. – У мене зараз справді друге життя, я відчула, що це таке – вже два тижні не ходити на гемодіаліз, а жити нормальним життям.

Оперативне втручання складалося з кількох етапів і тривало близько доби.

Слід зазначити, що на базі лікарні операція з трансплантації нирки відбулася вперше. Раніше у ЦМКЛ робили весь необхідний комплекс досліджень і забір донорських органів, у той час як сама операція проводилася в Києві.

І ось нарешті як обстеження, так і операційне втручання з реабілітацією, а також усі інші етапи лікування пацієнта проводяться в Сумах.

– Напрямок трансплантології лікарня розвиває протягом року. Фахівці зробили забір 19 нирок, 3 печінок і 5 сердець для подальшої пересадки, – розповідає директорка КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Валентина ДОМІНАС. – Наша лікарня була базовою для забору органів. Ми дякуємо тим родичам померлих людей, які погодилися на вилучення органів і пересадку їх іншим мешканцям України, цим ми разом врятували багато життів.

Щоб отримати донорський орган, жителі Сумщини, які знаходяться на гемодіалізі, можуть звернутися до  КНП «Центральна міська клінічна лікарня» і записатися до листа очікування.

– Можливо, оперативне втручання буде проведено не у нас, а в якомусь іншому місті, де людина матиме шанс, це шанс на життя, – зазначає Валентина ДОМІНАС.

За словами завідуючого урологічного відділення ЦМКЛ Олександра ПИЛИПЦЯ, донорський орган має підходити реципієнту за багатьма параметрами, тому пацієнт обов’язково повинен пройти низьку необхідних обстежень. Найкраще приживається орган від донора-родича, кажуть медики.

– Підготувати пацієнта до трансплантації – це не так, що сьогодні вони звернулися і сьогодні вже нова нирка. Це великий об’єм обстежень, лікування, – розповідає Олександр ПИЛИПЕЦЬ. – Якщо пацієнт потребує лікування супутніх захворювань, то чим раніше до нас звернеться, тим раніше ми зможемо надати допомогу і людина почне жити звичайним життям.

Сьогодні пацієнтка називає спеціалістів урологічного відділення ЦМКЛ своєю сім’єю і збирається приходити до них на консультації.

– Бажаю, щоб кожен дочекався своєї нирочки і гемодіалізні пацієнти не боялися ставати на чергу і приходити до цієї лікарні. Тут дуже до мене поважно відносилися, як до рідної людини, – розповіла жінка.

          

Ви маєте можливість отримати свій шанс на повноцінне життя!

Контакти трансплант-координаторів:

066 056 99 24 – Євген Миколайович

095 145 60 40 – Андрій Володимирович

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *