“Велика Реставрація”: які історичні пам’ятки Сумщини потрапили до програми?

Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує перелік проектів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах, сформований з урахуванням рейтингу, що взяли участь у відборі в рамках проекту «Велика Реставрація» у межах президентської програми «Велике будівництво».

«Велика Реставрація» виходить на новий етап. Це вагомий крок до порятунку і збереження нашої спадщини. Адже вона невід’ємна частина нашої ідентичності, історії та нас самих. Тому «Велика реставрація» наочний приклад розуміння ваги культури і поступової зміни усвідомлення та ставлення до культури на рівні держави.

Обрані об’єкти – лише початок, адже із запуском процесу реставрації – його вже не спинити, що доводить досвід європейських країн», – прокоментував Олександр ТКАЧЕНКО, Міністр культури та інформаційної політики України.

Відбір проектів був проведений експертною групою (радою) шляхом оцінювання кожного з них та подальшого формування рейтингу проектів. Об’єкти обрані по всій території України.

Читати також: «Велике будівництво»: в Сумському районі з’явився сучасний стадіон для майбутніх чемпіонів

Нагадаємо, що у першому відборі взяли участь 211 проектів. Частина з них не була розглянута, оскільки останні є об’єктами комунальної форми власності, що суперечить Порядку відбору проектів, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року, №1214.

До програми допущено 109 проектів. Їх перелік сформований з урахуванням рейтингу та із зазначенням набраних балів, а також середньою оцінкою проекту (першими у переліку зазначені проекти, які набрали найбільшу суму балів). У перелік потрапили такі пам’ятки з Сумщини:

«Будинок Глухівського учительського інституту» по вул. Києво-Московській,24 – 51,80 балів, 75 місце у рейтингу;

«Глухівська чоловіча гімназія» по вул. Києво-Московській, 24 – 51,40 балів, 77 місце у рейтингу;

«Будинок П. Лютого» по вул. Києво-Московській, 34 – 48,83 балів, 88 місце у рейтингу;

пам’ятки архітектури «Дворянське зібрання» по вул. Терещенків, 42 – 48,33 балів, 90 місце у рейтингу;

 

«Банк Терещенка» по вул. Шевченка, 10 – 47,83 балів, 93 місце у рейтингу;

«Пансіон Глухівської чоловічої гімназії» по вул. Києво-Московській, 24 – 40,20 балів, 101 місце у рейтингу;

«Будинок повітового земства» по вул. Києво-Московській, 51 – 40,20 балів, 102 місце у рейтингу.

Наказ Міністерства культури та інформаційної політики України із затвердженим переліком об’єктів зі списку, які відповідно до рекомендації експертної групи (ради) будуть першочергово реалізовані в рамках проекту «Велика Реставрація», найближчим часом буде опубліковано на офіційному веб-сайті МКІП.

Чому садиби Харитоненко немає у рейтингу

Причина точно не у формі власності, адже садиба нині на балансі Міністерства освіти і науки України.

Читати також: У Сумах чоловік жорсткого побив АТОвця та зняв на відео свою «перемогу» (18+)

Директор УКБ Сумської облдержадміністрації Сергій Зінченко пообіцяв наступного тижня розповісти  про те, чому Садиба Харитоненка не потрапила до переліку об’єктів “Великої реставрації”. Яку роль у цьому відіграли обласні департамент архітектури та департамент культури, Суспільне намагається з’ясувати.

Так само наші кореспонденти з’ясовують повний перелік об’єктів, які подавались від Сумщини на затвердження міністерства.

З усім переліком об’єктів можна ознайомитись на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Джерело МКП, Суспільне Суми

фото “Банк Терещенка” Глухів (вул. Шевченка, 10, охоронний номер 113) автор Юрій Москаленко

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *