“Найгарячіша” точка: за добу відділення невідкладної допомоги Сумської обласної лікарні приймає до 100 пацієнтів

На зображенні може бути: 2 людини, лікарня та текст

Обличчям лікарні, без перебільшення, можна вважати приймальне відділення. Адже від того, як тут зустрінуть хворого фахівці, залежить його загальне враження від медзакладу.

Сучасне відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги в Сумській обласній клінічній лікарні, що на Троїцькій, 48, відкрилося два роки тому – влітку 2021-го. Грандіозне перетворення звичайного приймального відділення відбулося в рамках масштабного проєкту «Велике будівництво». В результаті потужної реконструкції змінилося все – від простору до його наповнення.

На зображенні може бути: 4 людини та лікарня

Найголовніше, як зазначає Тетяна Проценко – завідувачка відділення, лікар-анестезіолог, лікар медицини невідкладних станів, змінені підходи в порятунку хворих. «Поява такої структури в лікарні – це вимоги сьогодення, – зазначає Тетяна Григорівна. – Передусім ідея відділення невідкладної медичної допомоги полягає у тому, щоб максимально сконцентрувати діагностичний та лікувальний процес. Особливо, коли це стосується тяжких хворих. У ньому – до дрібниць продумана логістика, аби не змарнувати жодної хвилини. Пацієнти можуть перебувати тут до однієї доби – в цей час фахівці проведуть повний спектр обстежень, надаватимуть невідкладну допомогу для стабілізації стану, і тільки після медичних висновків – хворий (за потребою) буде госпіталізований до профільного стаціонарного відділення. За такою системою працюють європейські клініки. Тож ми – на рівні!».

Модернізоване відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги розподілено на три зони. Перша – приймально-сортувальна, куди пацієнтів до лікарні доправляють швидкі. Вона розміщена безпосередньо біля входу до відділення. Окрім улаштованих під’їзних шляхів для санітарного транспорту, є пандус для маломобільних громадян, які, наприклад, звернулися за допомогою самостійно. У першій зоні хворі розділяються на потоки, де їх в консультативно-оглядових приміщеннях оглядають лікарі. У штаті відділення – три лікаря невідкладних станів та шість терапевтів, які працюють цілодобово. В залежності від стану пацієнтів – залучаються суміжні фахівці лікарні (нейрохірурги, судинні хірурги, урологи, лори, хірурги-стоматологи, офтальмологи тощо).

На зображенні може бути: 2 людини та лікарня

– До нас привозять пацієнтів з різноманітними станами та травмами, – зазначає завідувачка. – Це – отруєння, падіння з висоти, поранення, інсульти, гіпертонічний криз, інфаркти, алергічна реакція, астатичний статус, судомні напади, опіковий чи травматичний шоки та багато іншого. Звертаються батьки з дітьми, в яких до дихальних чи слухових шляхів потрапив сторонній предмет. Для цього в нас окремо облаштовані оглядова хірурга-стоматолога та лора. Усіх випадків не перерахуєш – їх дуже багато. За добу буває до 100 пацієнтів.

Інші дві зони – діагностична та лікувальна. Інформативне надсучасне обладнання дозволяє медикам оперативно проводити обстеження та значно скоротити час на встановлення діагнозу, щоб прискорити початок лікування. А в багатьох випадках – і врятувати хворому життя.

На зображенні може бути: 6 людей, люди навчаються та лікарня

– У лікувальній зоні – 17 ліжок, – продовжує Тетяна Проценко. – Є інфекційний бокс, 9 ліжок для інтенсивної терапії (реанімаційні). Коли поступає тяжкохворий пацієнт, то його відразу переміщають на ліжко інтенсивної терапії. Сюди приходять лаборант (у нас своя лабораторія термінових аналізів) та необхідні спеціалісти. Поряд – кабінети КТ, УЗД, фіброгастроскопії, бронхоскопії, які потрібні для діагностики. Вони працюють в режимі 24/7. Тож відповідні дослідження проводяться терміново! При специфічних травмах, мінно-вибухових пораненнях виконується Fast-протокол для виявлення вільної рідини в плевральних та черевній порожнинах, пневмо/гемотораксу.

У зоні ресусцитації (реанімації) – в наявності всі необхідні апарати для надання невідкладної допомоги: ШВЛ, дефібрилятори, обладнання для санації та інтубації (відеоларингоскоп). Облаштована протишокова операційна палата для проведення екстрених оперативних втручань та реанімаційних заходів.

На зображенні може бути: 4 людини та лікарня

Також – мала операційна зала для проведення амбулаторних хірургічних втручань та первинної хірургічної обробки ран. Адже, за словами Тетяни Проценко, не всі пацієнти, які звернулися до відділення самостійно чи були доставлені швидкою, потребують подальшої госпіталізації. Наприклад, лор видалив стороннє тіло чи хірург-стоматолог провів втручання ще в оглядовому кабінеті – пацієнт іде додому. Рану обробили, зашили в малій операційній – людина може лікуватися амбулаторно.

Як зазначає Тетяна Григорівна, пацієнтів, яких транспортували до відділення з інсультом в рамках «терапевтичного вікна», негайно забирають на КТ- ангіографію, яка виконується в присутності невропатолога та судинного нейрохірурга. Спеціалісти визначаються: оперувати хворого чи проводити тромболізіс (медикаментозне розчинення тромбу).

«Лікування інсульту – довгий та кропіткий процес, – підсумовує лікарка. – Від початку хвороби до повного відновлення може пройти не один місяць. При цьому важливо зробити все необхідне в найгострішому періоді, щоб зберегти життєвоважливі функції та повернути людину до життя».

На зображенні може бути: 3 людини, лікарня та текст

Відділення забезпечує:

– планову госпіталізацію хворих у відділення лікарні за направленнями фахівців;

– прийом та вирішення питання про госпіталізацію хворих за направленнями лікарів екстреної медичної служби та хворих, які звертаються самостійно;

– огляд, обстеження та висококваліфіковану медичну допомогу.

Тел.: 66-58-40.

ВАШ ШАНС

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *