На Сумщині поліція розшукує шахрая, який під приводом продажу трактора видурив у чоловіка гроші

Торгівля «віртуальними» товарами – один з найпоширеніших злочинів сьогодення. Черговою жертвою невідомого зловмисника став 43-річний чоловік, у якого  шахрай видурив понад дев’ять тисяч гривень.

До поліції майже щодня надходять заяви від громадян про те, що вони стали жертвами Інтернет-шахраїв. Таке трапляється, коли людина, аби придбати потрібну їй річ в мережі Інтернет, натрапляє на  оголошення так званих продавців «віртуального товару», які приваблюють потенційних жертв низькою ціною. Шахраї вимагають від  покупців стовідсоткову передоплату за той чи інший товар, а, отримавши її, зникають. Одурена ж людина залишається і без  товару, і без грошей. 

Саме така історія трапилася з 43-річним жителем міста Лозова, який тимчасово мешкає на Сумщині . Знайшовши в Інтернеті інформацію про продаж трактору приватною особою, чоловік вирішив його придбати. Тим паче, що й характеристики техніки були такі як треба, і ціна цілком приємна. Зв’язавшись з продавцем по телефону, чоловік домовився з ним про купівлю техніки та вніс передоплату у сумі 9 200 гривень. Перерахувавши потрібну суму грошей на вказаний банківський рахунок, чоловік став чекати на товар, а коли знову спробував зв’язатися з продавцем, – не зміг цього зробити. Номер не відповідав. Зрозумівши, що став жертвою шахраїв, громадянин звернувся за допомогою до поліції.

Подібний злочин вчора було скоєно і стосовно 45-річної мешканки міста Лебедин, лиш з тією відмінністю, що аферист «пропонував» їй дрова, і заплатила вона за них 5 400 гривень. 

У поліції відкрили кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочали розшук зловмисників. 

Тож, щоб не потрапити на «гачок» шахраїв, поліція дає такі поради:

–    Найперша ознака шахрайського оголошення – занадто низька ціна на виставлений товар. Часто це значить, що  продавець  або взагалі його не має і сподівається на дзвінок простака, або ж  товар неякісний, несправний чи його походження незаконне, і зловмисник намагається позбутися його якнайшвидше, а тому й заявляє невисоку ціну.

–    Якщо в розмові продавець наполягає на повній передоплаті – це привід насторожитися, – Вас явно хочуть одурити. Адже немає жодної гарантії в тому, що вже оплачений товар ви отримаєте. Вас по телефону будуть довго «годувати» обіцянками надіслати  покупку найближчими днями, а потім шахрай і зовсім вимкне свій телефон.

–     Ще один нюанс, який обов’язково повинні знати громадяни при покупці товарів через Інтернет, що навіть фотографія товару чи квитанції про нібито вже відправлений товар не може бути гарантією отримання замовлення. В останній час почастішали випадки, коли шахрай – «продавець» надсилає фотокопію квитанції про відправлену через логістичну компанію покупку, отримує від покупця передоплату, а потім посилку відкликає і забирає її зі складу. Таким чином покупець  залишається і без грошей, і без товару. Тож за жодних обставин не перераховуйте авансом гроші за замовлення – краще сплатити трохи дорожче і замовити товар у перевіреному Інтернет-магазині, аніж спокуситися на низьку ціну і врешті залишитися взагалі без грошей.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *